Building Information Modeling – Būves informācijas modelēšana

Jauna pieeja projektēšanas metodikai, lai simulētu ēku projektēšanas un būvniecības procesa modelēšanu un optimizēšanu, izmantojot visaptverošus digitālos modeļus.

Building Information Modeling – Būves informācijas modelēšana

Šobrīd būvniecības nozarē Building Information Modeling (BIM) – būves informācijas modelēšana – ir galvenā tēma, kurai pievērsta vislielākā uzmanība. Vācu valodas lietošanas telpā šajā kontekstā runā arī par būves informācijas modeli, par digitālo būves modeli vai par digitālo plānošanu un būvēšanu. Visur var dzirdēt un lasīt, ka jau šodien BIM nozīme būvniecības nozarē nākotnē palielināsies aizvien vairāk. Vienlaikus projektētāji, kam trūkst detalizēta pārskata par šīs plānošanas metodes izmantojuma jomām un iespējām, raizējas, ka viņiem būs jāizmanto tikai BIM vai ka viņi kļūs atkarīgi no šīs metodes izmantošanas. Taču šis iespaids ir maldīgs – izmantojot BIM, ieguvēji būs visi dalībnieki.

Kādam nolūkam vajadzīga BIM un kāda ir tās būtība?

Būves informācijas modelēšana (BIM) ir jauna plānošanas metode, nevis – kā bieži uzskata – programmatūra, licence vai sertifikāts. BIM nozīmē ēku projektēšanas un būvniecības procesa modelēšanu un optimizēšanu, izmantojot visaptverošus digitālos modeļus. Ēku pārvaldībai visā to ekspluatācijas ciklā BIM piedāvā ievērojamas priekšrocības, salīdzinot ar tradicionālajām plānošanas metodēm, jo šī metode jebkurā brīdī piedāvā piekļuvi precīzai informācijai par visiem ēkas elementiem.

Ko tas nozīmē praktiski?

Projektētājiem jābūt gataviem nākamajam ēku un iekārtu projektēšanas attīstības posmam. Izmantojot BIM, nākotnē projektēšana būs precīzāka, pārredzamāka un būs vajadzīgs lielāks kopīga darba ieguldījums. Digitālās ēku modelēšanas priekšnosacījums ir funkcionējoša IT infrastruktūra, ko var izmantot visi projektēšanā iesaistītie dalībnieki. Visi dati, rasējumi, modeļi un dokumenti tiks saglabāti un pārvaldīti centralizēti. Izmaiņas nekavējoties redzēs visi dalībnieki.

BIM lielākā priekšrocība ir visu projekta dalībnieku vienlaicīga piekļuve aktuālajai informācijai. Veicot izmaiņas, tās nekavējoties tiks ieviestas visā projektā. Piemēram, pārveidojot durvis objekta datubāzē, tās tiks pārveidotas arī visos plānos un dokumentos, kur tās iekļautas. Tādējādi jau projektēšanas procesā krasi tiks samazināta kļūdu iespējamība, ievērojami samazinātas izmaksas, kas saistītas ar kļūdu labošanu būvniecības posmā, un uzlabota projekta drošība.

Turklāt iesaistītie projektētāji parasti izmanto plašas datubāzes, no kurām paņem dažādas projektēšanai vajadzīgās būvdetaļas un ievieto to attēlus plānošanas programmās. Plānojot ar BIM metodi, šīs būvdetaļas un objekti maksimālā detalizācijas pakāpē un ar vienādiem noteiktiem parametriem tiks izmantoti centralizēti. Attīstot BIM, ne vien kļūs detalizētāki objektu 3D modeļi, bet par objektu tiks saglabāts plašs citas informācijas klāsts. Tādējādi visa informācija būs vienkopus – būtiskākais BIM pamatprincips. Šajā posmā OBO Bettermann atbalstīs projektētājus, nodrošinot vajadzīgo izstrādājuma informāciju un tādējādi nodrošinot plānošanu dažādās platformās.

Izmantojiet mūsu produktu sadaļu, lai piekļūtu BIM datiem

Sazinieties ar mums, ja jums ir jautājumi par BIM un plānošanas programmatūru!