close

Iespējams, esat OBO-Bettermann nepareizajā interneta prezentācijā. Varat pāriet uz šādiem valstu variantiem:

OBO un ilgtspēja

Ekoloģiskā ilgstpēja

Ražošanas ekoloģiskā ilgtspēja – reģenerācija ražošanas procesā

OBO savus ražošanas atkritumus neizmet.
OBO savos izstrādājumos izmanto tikai augstvērtīgas izejvielas. Viena no tām ir universālā plastmasa PVC, ko izmanto, piemēram, instalācijas vadu kanālu izgatavošanā.

Inovatīvs atkārtotas pārstrādes process nodrošina šā materiāla efektīvāku izmantošanu. Presēšanas procesā radušos atkritumus atkārtoti pievieno presei. Pateicoties kompleksai atkārtotas pārstrādes metodei, 923 tonnām gadā saražotā, atkārtotai pārstrādei paredzētā PVC materiāla kvalitāte ir nemainīga. Vienlaikus tiek ietaupīts arī liels enerģijas daudzums. Precīzāk: 415 tonnas naftas, 314 tonnas gāzes, 111 tonnas ogļu. Šis daudzums atbilst CO2 emisijas samazinājumam par 1108 tonnām.

Ražošanas ekoloģiskā ilgstpēja – kabeļu reņu sistēmu ekoloģiskā nākotne

Izstrādājot jaunos KTS Magic izstrādājumus, OBO radījis apvērsumu moderno kabeļu reņu sistēmu montāžas jomā.
“Vai patiešām vēl iespējamas kabeļu nesošo sistēmu inovācijas?” Kad OBO izgudrotāji šo jautājumu uzdeva pirmo reizi, neviens neticēja, ka uz to iespējams atbildēt ar “Jā”. To, ka tas ir iespējams, OBO pierādījis ar pasaulē unikālo, patentēto izgatavošanas metodi “DUO-Plus”. Vidējās un smagās OBO kabeļu nesošās sistēmas šī metode padara ne vien noturīgākas pret intensīvu slodzi un vieglāk montējamas, bet arī videi nekaitīgākas.

Jaunā Duo-Plus izgatavošanas metode un pilnīgi no jauna izstrādātā iekārtu tehnoloģija dod ieguldījumu arī vides aizsardzībā: ražojot kabeļu renes, gadā atmosfērā nokļūst par 2600 tonnām mazāk CO2 nekā ar standarta paņēmienu. Pārvēršot šo apjomu parasta vieglā automobiļa nobraukto kilometru skaitā, tas atbilst 375 zemeslodes apkārtmēriem. Lai gada laikā izlīdzinātu šo CO2 daudzumu, būtu jāiestāda apmēram 200 000 dižskābaržu.

Ekoloģisko ilgtspēju nodrošina jauni materiāli – palielinās pieprasījums pēc atjaunojamām izejvielām

Tagad OBO pazīstamākie un biežāk izmantotie VBS izstrādājumi izgatavoti arī no atjaunojamām izejvielām.
Jauno sērijas GREEN PRODUCTS izstrādājumu materiāls ir inovatīvas plastmasas, kas izgatavotas, izmantojot atjaunojamas izejvielas, piemēram, celulozi (kokmateriāla sastāvdaļa) vai bioloģisko poliamīdu. Materiālu īpašības nemainās – tos iespējams apstrādāt tāpat kā līdzīgus izstrādājumus no tradicionālās plastmasas. Arī ekpluatācijas ilgums ir vienāds.

Jaunie GREEN PRODUCTS ir OBO nākamais posms ceļā uz ilgtspējas nodrošināšanu. Saudzējot fosilos resursus, izstrādājumu attīstība notiek atbilstoši mūsdienu prasībām par videi nekaitīgu ēku būvi.

Ekoloģiskā ilgtspēja enerģijas patēriņa ziņā – jau zināmo drošumu tagad papildina iebūvēts apgaismojums.

OBO kabeļu nesošajās sistēmās iebūvētais LED apgaismojums palielina efektivitāti un drošību segtajās automašīnu stāvvietās.
OBO un Hella kopīgi atver jaunu lappusi apgaismojuma jomā, radot kabeļu nesošās sistēmas ar iebūvētiem universāliem LED moduļiem. Tādējādi rodas vēl neapjaustas montāžas un ilgstošas ekspluatācijas priekšrocības. Šā jaunā instalācijas veida pamatā ir apgaismes bloki, kurus veido kabeļu rene, kabeļu trepes vai mazais AZ kanāls un LED modulis. Iebūvētajai sistēmai ir neliels enerģijas patēriņš, tā ir ārkārtīgi ilgtspējīga, izturīga, un tai nav vajadzīga apkope. Salīdzinājums ar parasto apgaismes sistēmu jebkurā gadījumā ir labvēlīgs – 3000 apgaismes ķermeņi 1,5 gadus ilgā amortizācijas periodā un 30 gadus ilgā ekspluatācijas periodā ietaupa 3 miljonus eiro ekspluatācijas izmaksu un gadā ietaupa apmēram 600 tonnas CO2 (0,57kg/kWh).

Aizvien vairāk enerģijas no atjaunojamiem enerģijas avotiem

Svarīgs 30 000 OBO izstrādājumu ražošanas resurss ir enerģija. Uzņēmuma galvenajā mītnē Mendenē katru gadu vajag 20 miljonus kilovatstundu elektroenerģijas. Protams, ka šāds patēriņš ir saistīts ar lielu atbildību. Tāpēc tagad OBO konsekventi izmanto 100 % atjaunojamu dabisko elektroenerģiju.

Izvēloties elektroenerģiju no atjaunojamiem avotiem, CO2 emisijas OBO samazina par 9800 tonnām gadā. Salīdzinājumam: tik liels daudzums rastos, ja katrs no OBO 2000 darbiniekiem ar savu automobili gadā nobrauktu 28 000 kilometru. Lai šādu CO2 daudzumu kompensētu bioloģiski, piemēram, būtu jāiestāda 783 000 dižskābaržu.
Mūsu ekoloģiskās elektroenerģijas nevainojamo izcelsmi atbilstīgi stingrām vadlīnijām pārbauda un sertificē tehniskās uzraudzības biedrība “TUV”. Šīs pārmaiņas ir OBO nākamais posms ceļā uz ilgtspējas nodrošināšanu.

Citu videi nekaitīgu enerģijas avotu izmanto OBO rūpnīcā Ungārijā. Jaunā saules kolektoru iekārta, kuras kopējā jauda ir 13 000 Wp, izmanto saules enerģiju, lai papildinātu savu ražošanas iekārtu ekspluatācijai vajadzīgo elektroenerģiju.